skip to Main Content
Peníze na zemi

Změňte finančního partnera a získáte

O jaké změně si tu povídáme, když máte doma hezký a harmonický vztah? Povídáme si o finanční instituci, která je vaším partnerem pro poskytování půjček. Nejste rozhodně jediní, kdo před lety uzavřel mnoho nevýhodných úvěrů. Podmínky, které platily v minulosti, opravdu nebyly klientsky příznivé a úrokové sazby se u úvěrů pohybovaly až na několikanásobku sazeb dnešních. My všichni můžeme využít výhodných podmínek, za kterých jsou nabízeny drobné půjčky i dlouhodobé úvěry v současnosti. Nízká míra inflace a nízké úrokové sazby jsou pro stranu dlužníků velmi příznivou zprávou.

Můžete půjčku předčasně splatit?

Pokuste se doma najít smlouvy k půjčkám, které jste před léty uzavírali a seznamte se s jejich všeobecnými podmínkami. Jistě naleznete informaci o tom, jak lze úvěr předčasně splatit. Pro předčasné splacení použijete nově sjednanou půjčku, která vám nabídne nižší úrokovou sazbu a zpravidla i celou řadu dalších výhod.

Pokud si nebudete vědět rady a budete se špatně orientovat v podmínkách dříve uzavřených smluv, můžete se obrátit na finanční instituci, která vám sjednávala půjčky a zeptat se na konkrétní podmínky předčasného splacení úvěru. Rovněž vám v tomto směru mohou pomoci finanční poradci, kteří mají s refinancováním půjček bohaté zkušenosti.

Pečlivě promyslete výši splátky

U nově sjednávaného úvěru pečlivě zvažte výši splátky, kterou jste ochotni a schopni měsíčně hradit. Může se jednat o její navýšení i o její snížení. Jistě i vás nejdříve napadne, že je lepší zasílat měsíčně vyšší částku a mít půjčku co nejrychleji splacenou. To však může být riskantní.

Netvořit si žádnou finanční rezervu a všechny volné peněžní prostředky použít jen na úhradu splátek půjčky se vám v budoucnu nemusí vyplatit. I vám se může přihodit úraz, nebo závažnější nemoc, která vyžaduje dlouhodobé léčení. I vám se může doma pokazit drahý spotřebič, jako například lednice, pračka, myčka na nádobí. I vám se může pokazit osobní automobil a budete si muset pořídit nový.

Nižší splátky jsou velmi vhodné v situaci, kdy vám pomůžou odkládat si část peněz ve formě úspor.

Pamatujte také na rostoucí plat

Samozřejmě je také možné, že jste před lety uzavírali smlouvu o půjčce ve chvíli, kdy vaše příjmy zdaleka nedosahovaly dnešní výše. Zaplatit měsíční splátku není žádným problémem. V takovém případě je vhodné rozhodnout se pro vyšší splátky a dorovnat zůstatek na úvěrovém účtu co nejdříve.

Výběr nového partnera

Rozhodli jste se pro refinancování vašich finančních závazků z minulosti a zvažujete nový úvěr? Nejlepším postupem je nechat si zpracovat několik nezávazných kalkulací od různých bankovních případně nebankovních institucí. Zjistíte, že se nabízené podmínky velmi odlišují. Porovnáním konkrétních nabídek snadno vyberete tu, která je nejlepší pro řešení vaší finanční situace.

5/5 - (1 hlas)
Back To Top