skip to Main Content
Jak si vybrat kreditní kartu

Jak si vybrat kreditní kartu v aktuální nabídce

Kreditní karta je oblíbený typ krátkodobého úvěru. Kdo nemá kreditní kartu nebo kontokorent na svém běžném účtu, tak jakoby ani nebyl. Kreditní kartu využijete vždy, když vám chybí vlastní finanční prostředky. Výhodné je u ní především to, že pokud vypůjčenou částku stihnete vrátit za určitý počet dní, neplatíte žádné úroky. Pokud jste tedy pečliví a splácení si hlídáte, můžete na kreditní kartě ještě vydělat. Poradíme vám, jak najít kreditku, která splní všechny vaše požadavky.

Bezúročné období

Bezúročné období, tj. doba, kdy neplatíte žádné úroky, by měla být u vaší kreditní karty samozřejmě co nejdelší. Dnes se nabízejí kreditka s maximálně 60 dní dlouhým bezúročným obdobím. To znamená, že na splacení vypůjčených peněz máte nejdéle dva měsíce. Pokud peníze nezvládnete vrátit včas, budete muset platit úrok. Jeho výše je velice rozmanitá. Zatímco jeden poskytovatel vám naúčtuje roční úrok 10 %, jiný bude chtít až 30 %.

Kolik obdržíte zpět z provedených plateb

U většiny kreditních karet se vrací 1 % z utracené částky. Ve specifických případech to ale může být i více. Záleží na tom, u koho máte sjednanou kreditní kartu a kde nakupujete. Ročně tak můžete za své nákupy získat zpět nemalou částku. Pokud si navíc pohlídáte, abyste při splácení nepřekročili bezúročné období, tak se vám kreditka opravdu vyplatí a vydělá vám více než jakékoliv spoření.

Nezapomeňte na slevy

Slevy u obchodních partnerů jsou u kreditek už samozřejmostí. Pohybují se v jednotkách i v desítkách procent. Získáte je například na nákupy v knihkupectvích, parfumeriích a drogeriích, obchodech s obuví, oblečením nebo se sportovním zbožím. Výjimečné nejsou ani slevy na vstup do fitness center nebo do restaurací.

Maximální částka

Částka, kterou můžete maximálně vyčerpat, je vždy stanovena individuálně. Obecně ale budete mít k dispozici desítky tisíc korun. Váš úvěrový rámec závisí především na bonitě, kterou si každý poskytovatel stanovuje podle svých kriterií.

Chtějte však znát, kolik vám maximálně půjčí. Pokud je to totiž velká částka, tak lze kreditku využít i třeba na koupi vybavení do domácnosti (samozřejmě pokud jste schopni peníze do dvou měsíců vrátit zpět).

Na co hledět při výběru kreditní karty

  • Jak dlouhé je bezúročné období.
  • Kolik procent z utracené částky se vám při nákupech vrátí zpět do vaší kapsy.
  • Kde všude a v jaké výši obdržíte slevy.
  • Kolik maximálně můžete čerpat – jde o jednotky, desítky nebo stovky tisíc korun.

 

4/5 - (1 hlas)
Back To Top